pátek 27. června 2014

Welcome to the jungle!

Dneska tady pro Vás mám obrázky nejnovějšího interiéru z Kubovy dílny. Pokojíček pro jednu malou dívenku, který vznikl opět ve spolupráci se Zuzkou. 


Malá slečna vybírala mezi dinosaurama a džunglí a co nakonec zvítězilo, asi poznáte :o) 


Díky tomuto interiéru se nám poprvé v dílně vyskytly bambusové tyče. Už jsme tedy měli tu čest s bambusovou podlahou, ale se surovým bambusem až tentokrát. Možná pro Vás bude novinkou a překvapením, když Vám povím, že bambus je jednou z vůbec nejtvrdších dřevin na zemi. 

Jen pro srovnání, u takového dubu, jednoho z nejkvalitnějších a nejodolnějších tuzemských materiálů se udává hodnota tvrdosti 3,9. Naopak smrk, který je velmi měkký má hodnotu 1,6.A hádejte kolik bambus? 
Rovných 10! To je panečku matroš! :)
Taková bambusová podlaha je pak téměř nezničitelná a hlavně hrozně krásná. Ale samozřejmě taky drahá, což se vzhledem k exotičnosti a kvalitě není čemu divit.Zbytek nábytku byl vyrobený vzhledem k finančním limitům ze smrku, což ale vůbec nevadí. Masivní a dobře ošetřený smrk je pořád skvělý materiál, jen se nehodí vyloženě pro zátěžové části interiéru jako jsou třeba schody. Na dětské pokojíčky, u kterých se počítá víceméně s tím, že jednoho krásného dne z nich dítě stejně vyroste (i když ty naše se snažíme stavět co nejvíc nadčasově), je naopak ideální.
Boudo budko, kdo v tobě přebývá? :)
Budky jsme udělali otevírací. A každou jinak. Jedna se otevírá zvrchu, další zboku a třetí se vyklápí nabok.
Co však malé obyvatelce všichni závidíme nejvíc, je velký projektor urpostřed lesů :o)A já bych si samozřejmě ihned odnesla domů ještě toho klokánka :o)
Doufám, že se Vám v džungli líbilo a teď už zpátky do reality. V našem případě můžu říct - z džungle zpátky do lesa ;)

Hezký pátek, ať Vám rychle uteče! ♥

8 komentářů:

 1. Moc krásné! :)) Ty budky a samolepky stromů nemají chybu. Moc povedený interier :)
  TWF Kami*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si taky nejdřív myslela, že to jsou samolepky, ale ne, Zuzka je sama malovala :) viz.http://www.epes-rades.cz/hotove-interiery. Je to šikula :)

   Vymazat
 2. No pááni.... nádherný pokojík:-)
  Ajka

  OdpovědětVymazat
 3. No tak to je NÁDHERA!!! :) Skevělé... :)
  http://salek-snu.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. To je skvělé, že se Vám pokojíček tak líbí, mám radost! A Vaše pochvaly vzkážu Kubovi i Zuzce;)

  OdpovědětVymazat
 5. Krásný pokoj ale ta tapeta se zvířecím vzorem mi kazí celkový čistý a jednoduchý interiér. Ale krásný nápad s budkami :)

  OdpovědětVymazat

Děkuju za každý Váš komentář ♥